Kierat 2009

Kierat 2009

Nowy postprzez filip wtorek, 28 kwietnia 2009, 10:52

Hej,

Czy ktoś ma w planach wybrać się na tegoroczny Kierat?

Info: http://kierat.webpark.pl/
--
Filip Kierzek
filip

Re: Kierat 2009

Nowy postprzez Zawor wtorek, 28 kwietnia 2009, 12:55

Mirek jest już nawet na liście startowej ;)
Podobno też wybiera się Bartek z Hadesu.
Zawor

Nowy postprzez Mirek środa, 29 kwietnia 2009, 23:41

Tak, ja się zapisałem i zapłaciłem nawet już wpisowe.
Z Hadesu jedzie Bartek i Błażej.
Mirek

Nowy postprzez Mirek sobota, 9 maja 2009, 21:26

Filip, gdybyś się zdecydował na ten niedzielny trening między Promnem a Czerniejewm to tu masz miejsce zbiórki:
parking leśny
Mirek

Nowy postprzez Mirek niedziela, 10 maja 2009, 01:21

Jak dobrze pójdzie to na tej stronie będzie podawana co 2 minuty nasza pozycja w trakcie dzisiejszego treningu:
kierat.info-tur.pl
tak długo dopóki nie rozładuje się mój telefon.
Mirek

Nowy postprzez Mirek niedziela, 10 maja 2009, 16:45

Trening bardzo udany, chociaż mam lekki niedosyt. Ale cóż inne zajęcia i obowiązki nie pozwoliły nam zrealizować założonego przez Błażeja ambitnego planu.
Przeszliśmy 25-27 km w dosyć szybkim tempie, pewnie na Kieracie tak się nie da. Bardzo ładne tereny, lekko sfałdowane. Można było też trochę sobie pogadać. Pogoda doskonała: ani za ciepło, ani deszcz nie padał.
Tutaj jest zapis naszej trasy, z małą luką, bo tam nie było zasięgu Plus GSM:
ślad GPS treningu
Po kliknięciu na niebieski balonik wyświetla się godzina kiedy byliśmy w danym punkcie.
Zwiększenie dokładności plusem w lewym górnym rogu.
Mirek

Nowy postprzez filip niedziela, 10 maja 2009, 22:52

No to widzę Mirek, że weekend był udany :-). Mnie się udało dopiero w niedziele wyrwać na kapkę dłuższy spacer .. stwierdzam ze ekstra się biega ot tak po Puszczy Zielonce w środku .. drzewa, trawa, miękkie podłoże, ptaki, jeziorka, górki i z górki .. miodzio po prostu .. robienie kółek wokół Malty to przy tym jakieś nieporozumienie ;-)

Jeśli chodzi o "technologię" to dzisiaj postanowiłem przetestować Nokia Sports Tracker

http://sportstracker.nokia.com/nts/work ... ?id=978151

Generalnie aplikacja jest na Nokie działające na Symbianie z GPSem wbudowanym lub zewnętrznym na bluetoothie. W trakcie biegu liczy czas, podaje tempo, dystans przebiegnięty .. i nawet pokazuje zgrubną mapę tak by mniej więcej było wiadomo jak trafić z powrotem do auta ;-)
Poza tym aplikacja wrzuca treningi do netu (może to robić w czasie rzeczywistym a'la gdziejestem.pl) i nawet jak sobie człowiek pyknie fotkę po drodze to jest automatycznie dołączana :-) ... a noi potem można z tego robić statystyki miesięczne etc .. generalnie odczucia bardzo pozytywne .. :-)
--
Filip Kierzek
filip

Nowy postprzez Mirek niedziela, 10 maja 2009, 23:21

Świetny pomysł z tym Nokia Sports Tracker. Tylko widzę, że to jest wesja Beta. Czy nie będzie płatna jak już będzie skończona ?
Widzę też, że osiągnąłeś niezłą prędkość maksymalną - 26,6 km/h. Jak to zrobiłeś :shock:
Ja z kolei w piątek zrobiłem sobie bieg na dystansie równych 12 km po okolicach Moraska (biegłem z komórką i modułem GPS), ale formą mam sporo gorszą od Ciebie. Zabrało mi to 1 godz 40 min
Fajna jest też ta funkcja Avg.pace, tzn. podawanie czasu przebiegnięcia 1 km. Czy także w trakcie biegu możesz odczytać ten parametr ?

Niektóre z tych funkcji są w podstawowoej wersji Symbiana, np. w Nokii E50 (telefon niestety bardzo kiepski), np. odległość, prędkość średnia i maksymalna. Ale pozostałe funkcje NST są warte poznania, nauczenia się i wykorzystania. Ale to już pewnie po Kieracie.

Znajomy z Tarnowa (2 miejsce na Rajdzie Dolnego Sanu) znalazł podobny program, autorstwa znanej firmy Garmin, mniej więcej podobne funkcje plus trochę innych, ale niestety płatny. A poza tym dane podaje w milach i stopach.
Tutaj są jego statystyki z Kieratu 2008:
odczyt z Garmina
Mirek

Nowy postprzez filip niedziela, 10 maja 2009, 23:52

26 km/h .. to pewnie wtedy gdy goniła mnie locha broniąc małych które jak sądziła chciałem zjeść ... :-) A tak bardziej serio to po prostu błąd GPSa .. używam GPSa wbudowanego w moją N95 i no nie jest on taki super jak ten twój zewnętrzny .. noale nie jest to w sumie chyba aż tak ważne .. najważniejsze jest dystand i prędkość .. a jak będzie mi kiedyś zależało na profilu wysokości to wsadzę w plecak mojego eTrexa z altimetrm barometrycznym :-)

NST ma średnią i bieżącą prędkość (km/h lub min/km) - generalnie wszystkie parametry są do podlądu na żywo .. tylko trzeba uważać by w tym czasie nie zderzyć się z jakimś drzewem ;-) .. nie sadzę by był płatny po wyjściu z Beta .. to jest raczej narzędzie mające na celu wiążanie klienta z marką telefonu .. swoją droga nie mogę się doczekać aż Nokia zacznie sprzedawać ten pulsometr na bluetooth inaczej niż w zestawie z telefonem:

http://sportstracker.nokia.com/nts/main/n79_polar.do

To dopiero będzie się działo .. ;-)
--
Filip Kierzek
filip

Nowy postprzez Mirek poniedziałek, 11 maja 2009, 00:54

Niezła jest ta Nokia N79, tylko wydaje mi się, że ma trochę mały ekran (ale może przez to bateria będzie dłużej trzymała).

Natomiast funkćją NST, której brakuje w zwykłym Symbianie, jest na pewno prędkość chwilowa, bo czasamim ważniejsza jest prędkość na jakimś krótszym odcinku niż średnia z całej trasy, szczególnie jak limit ucieka.

A co do modułów zewnętrznych GPS to chyba faktycznie są lepsze od wbudowanych. Przetestowałem jednego Sony Ericssona oraz Samsunga i bardzo łatwo gubiły sygnał w lesie, podczas gdy moduł Pentagram 3105 doskonale sobie radził.
Mirek

Następna strona

Powrót do Rajdy przygodowe i ekstremalne